2014’ün En İyi 10 Aksiyon Filmi

4
( Yüksek Kalite )

Aksiyon filmi seven izleyicilerimiz için 2014’ün en iyi 10 aksiyon filmini seçtik. Film seçimlerimizde hem IMDB, Rotten Tomatoes gibi sitelerdeki puanlar hem de kendi beğenilerimizi değerlendirmeye katmış bulunmaktayız. Liste ve filmler hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından bekliyoruz.

1. Galaksinin Koruyucuları – Guardians Of The Galaxy

galaksinin koruyucuları

Annesinin ölümünün ardından uzaylılar tarafından kaçırılan Peter Quill, galaksiler arası bir haydut grubu tarafından büyütülmüştür. Usta bir hırsız haline gelen Quill, çok önemli bir küre bulur. Tek amacı ise bu eski küreyi satıp para kazanmaktır.

Ronan adındaki güç aşığı lider, bu kürenin varlığından haberdardır bu nedenle kızını küreyi ele geçirmesi için Quill’n yanına yollar. Ayrıca Rocket ve Groot adındaki ödül avcıları da Quill’in peşindedir. Bu karşıt güçler bir mücadele sonrası kendilerini bir hapishanede bulurlar. Bunun ardından kürenin gücünü anladıklarında, Ronan’ı durdurmak için “Galaksinin Koruyucuları” ekibini kuracaklardır.

Filmi Türkçe dublaj veya altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

2. X-Men: Geçmis Günler Gelecek – X-Men: Days of Future Past 2014

x men geçmiş günler gelecek

İnsanlar tarafından 1973 yılında üretilmeye başlanan Sentinel adındaki robotların tek amacı vardır, o da mutasyona uğramış insanları yani mutantları dünyadan yok etmek.

2023 yılına gelindiğinde oldukça gelişmiş olan Sentinels hem insanları hem de mutantların soyunun tehlike altına girmesine neden olmuşlardır. Geriye kalan mutantlar ise Charles Xavier, X-Men, Magneto ve bir kaç genç mutanttır. Son kuşatma altında olan mutantlar, kurtuluşu geçmişe gidip, sentinellerin üretilmesini engellemekte bulmaktadırlar. Ancak bu yolculuğa her vücut uygun değildir. Bu nedenle X-Men geçmişe gönderilecek en uygun adaydır.

Filmi Türkçe dublaj veya altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

3. Yarının Sınırında – Edge Of Tomorrow

yarının sınırında

Uzaylı bir ırk, Dünya’ya karşı büyük bir saldırı girişiminde bulunur. Dünyadaki ordular ise birleşip bu yok edilmesi neredeyse imkansız düşmana karşı harekat kararı alırlar. Bir tür intihar saldırısı olarak nitelendirilebilecek bu harekatta daha önceden hiç savaş tecrübesi bulunmayan William Cage (Cruise) de yer almaktadır. Beklendiği gibi Cage, görev başladıktan bir kaç dakika sonra öldürülür.

Cage öldüğünde, kendisini bitmek bilmez bir zaman döngüsü içerisinde bulur. Bu döngüyle dünyaya geri döner ve tekrar tekrar ölür. Her seferinde farklı şeyler yaparak, kendini geliştiren asker, yanındaki özel kuvvetler askeri Rita Vrataski (Blunt) ile birlikte uzaylıları durdurmaya yaklaşmaya başlar.

Filmi Türkçe dublaj veya altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

4. Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti – Dawn of the Planet of the Apes

dawn of the planet apes

Büyüyen bir topluluk, genetik olarak evrimleşen Maymunlar ile insanlar arasındaki savaş devam etmektedir. Maymunların lideri Caesar, hayatta kalan bir grup insan tarafından bir virüs ile tehdit edilmektedir. Dünyanın baskın türünün kim olacağını belirleyecek bu savaşta, insanlar ve maymunlar son kozlarını oynayacaklardır.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

5. Kaptan Amerika Kış Askeri – Captain America: The Winter Soldier

captain-america-the-winter-soldier

Kaptan Amerika serisinin ikinci filmi Kış Askeri, kahramanımız uzun süre uzak kaldığı modern dünyaya uyum sağlamaya çalışmakta. S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşının saldırıya uğramasının ardından, Steve, Kara Dul (Black Widow) ile birlikte çalışarak Rusya’da bir gölden donmuş olarak çıkarılan SSCB dönemi ölüm makinelerinden olan Kış Askerinin peşine düşer. İkili gitgide büyük bir komplonun içine çekildiğini hissederken, Falcon’un da yardımıyla bu büyük tehlikeye karşı kozlarını oynayacaklardır.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

6. The Raid 2

raid 2

Her şeyin bittiğini düşünmüştü. Jakarta polisi Rama, ilk filmdeki baskının ardından yolundaki gangster ve kötü adamları bir bir ortadan kaldırmıştı. Şimdilerde aklında tek bir düşünce vardı o da hayatının eskisi gibi olması. Balığa çıkmak, ailesiyle zaman geçirmek…

Ancak bu hayali boşa çıkacaktır. Ailesinin tehlike altında olduğunu öğrenen Rama, küçük çocuğu ve karısını korumak için gizli bir şekilde yeraltı suç dünyasına sızacak, buradan siyasetçiler ve polis departmanın içindeki yozlaşmalarla karşılaşacaktır.

Not: Film sitemizden telif hakkı gerekçesiyle kaldırılmıştır.

7. Lone Survivor

lonesurvivor_aa

2005 yılının Haziran ayınbda ABD ordusundan 4 kişilik bir ekip Red Wing adında bir operasyon için seçilir. Operasyonun amacı Taliban lideri Admad Shad’ı ölü ya da diri ele geçirmektedir.

Afganistan’ın Kunar bölgesine gönderilen askerler, başlangıçta kendilerine güvenle başladıkları operasyonda beklenmedik bir kuşatma altında kalırlar. Kuşatmada 4 askerden 3ü ölümcül bir şekilde yaralanır. “Son kalan” ise yakındaki bir köye sığınarak kurtarılmayı bekler ancak gözleri önünde ölen arkadaşlarının anıları zamanla çok ağır gelmeye başlayacaktır.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

8. Godzilla

godzilla

1999 yılında Filipinlerde bilinmeyen dev yaratıklara ait kanıtlara rastlanır, bundan kısa bir süre sonra ise Japonya’da bir nükleer santral felaketi yaşanır, Resmi açıklama felaketin depremden kaynaklandığını öne sürse de Amerikalı biliminsanı Joe Brody, farklı bir şeyin buna neden olduğunu düşünmektedir. Bu sırada tarih öncesi bir efsanevi yaratık olan Godzilla’nın etkileri görülür, Godzilla intikamını almak için gelmiştir.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

9. Lucy

lucy izle

Güzel ve genç kadın olan Lucy bir arkadaşı tarafından teslimat için Mr. Jang’a yollanır ancak kısa bir süre içinde onun adamları tarafından yakalandığında, Lucy kendisini uyuşturucu mafyasının elinde bulur.

Yeni bir uyuşturucu türünü çeşitli ülkelere ulaştırmak isteyen mafyanın başında Mr. Jang (Min-sik Choi) yer almaktadır ve kaçırılan kişilerin vücutlarına uyuşturucu kapalı bir şekilde yerleştirilir. Lucy, tekrar gözünü açtığında kendisini Güney Kore’de bulur. Kendisi işkenceye uğrayınca tehlikeli uyuşturucu kanına karışır ve Lucy beyninin %100’ünü kullanmaya ve normal bir insanın algılayamayacağı şeyleri algılmaya başlar.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

10. The Maze Runner

maze runner

Thomas, bir asansörde uyandığında ismi dışında hiç bir şeyi hatırlamadığını farkeder. Asansör gitmesi gereken yere ulaştığında, Thomas, 60 çocuğun olduğu bir bölge ile karşılaşır. Kapalı yapıdaki bu bölgede çocuklar hayatta kalmayı öğrenmiş, kendi yiyecek ve eşyalarını yapmaya başlamışlardır. Görünüşe göre sisteme her 30 günde bir çocuk eklenmektedir.

Bu çocukların bir kısmı kapalı kaldıkları bu labirentten kaçmak için plan yapmaya başlarlar, Thomas’ın da dahil olduğu grubun umutları yarı baygın bir kız ve getirdiği not ile artmaya başlayacaktır.

Filmi Türkçe dublajlı ve altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.


YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?