2014’ün En İyi 10 Komedi Filmi

1
( Yüksek Kalite )

2014 Aralık ayı ortalarına yaklaşmışken, yılın komedi filmlerini izlemek isteyenler için bir liste yapalım dedik. Malesef bu listede henüz malum ortamlara düşmemiş olan, Big Hero 6, Dumb and Dumber To, Birdman, Horrible Bosses 2 gibi filmlere yer veremeyeceğiz. Onun yerine elimizdekilerle yetineceğiz.

İşte 2014 yılında gösterime giren en iyi 10 Komedi filmi:

1. Lego Filmi – The Lego Movie

The Lego Movie

IMDB: 7,9

Her şeyin legolardan oluştuğu bir evrende geçen film, garip bir adam olan Emmet’in beklenmedik bir anda oldukça önemli bir kurtarıcıya dönüşünü anlatıyor. Legoların dünyasında kötü ve zorba Lord Business, legoları birbirinden ayırmaktadır. Bu yıkımı durduracak tek kişi ise Emmet olarak görülür. 4 Kişilik bir ekip kuran kahramanımız, parçalara ayrılan legoları bulup birbirine yapıştırma görevinde binbir türlü zorlukla karşılaşıyor.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

2. Liseli Polisler – 22 Jump Street

22 Jump Street

IMDB: 7,2

Liseyi iki kere bitirdikten sonra polis olan Schmidt (Jonah Hill) ve Jenko (Channing Tatum) gizli bir görev için yerel bir üniversiteye sivil polis olarak gitmeye başlar. Görev süresince iki ortağın ilgileri başka yönlere yönelir. Jenko spor bölümünden yeni kankasıyla takılırken, Schmidt sanat ile ilgilenmeye başlar.

Üzerinde çalıştıkları görev bir yana, ikili ilişkilerinin hangi boyuta gittiğini sorgulamaya başlayacaklardır. Öğrencilikten erkeklik sürecine geçtiklerinde ise üniversitede onları çok daha iyi bir hayat bekliyor olacak.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

3. Benim Komşum Bir Melek – St. Vincent

St. Vincent

IMDB: 7,4

Vietnam gazisi Vincent, hayatı boyunca parasını çarçur ettiğinden yaşlılığa geldiğinde ne bir kariyer elde etmiş ne de para biriktirebilmiştir. Oldukça sıkıcı hayatı, yan komşusunun oğlu Oliver sayesinde değişmek üzeredir. Oliver için ailesi bakıcıya ihtiyaç duyduğunda Vincent işi üstlenecek ve ikili arasında ilginç bir bağ oluşacaktır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

4. Kötü Sözler – Bad Words

Bad Words

IMDB: 6,7

40 yaşındaki Guy Trilby, yasada bulduğu açık ile ortaokul seviyesinde düzenlenen ABD Ulusal Heceleme Yarışmasına katılır. Yarışmadaki tek yetişkin olan Guy’un dişe dokunur bir rakibi yoktur. Küçükken ona yapılan bir haksızlığın karşılığını almak için yarışmaya katılmış olan Guy, burada tanışacağı Chaitainy ile keyifli bir dostluğa başlayacaktır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

5. Şef- Chef

chef-movie-fun

Şık bir restoranda baş aşçı olan Carl Casper (Jon Favreau) başlangıçta oldukça başarılı olsa da, menülerin kısıtlayıcılığı nedeniyle yaratıcılığını kaybetme noktasına gelmiştir. Aile hayatı da kötüye giden adam, ünlü bir gurmenin kendisini eleştirmesiyle kariyerinde kötü bir çıkmaza girer.

Eski eşi, Casper’e tam bu kötü dönemde bir iş teklifi yapar. Teklif, bir yemek karavanı alıp, şehir şehir dolaşarak yeni lezzetleri insanlara sunmaktır. Casper, oğlu Percy ve eski arkadaşı Martin’le birlikte yollara düşer. İkisinin yardımıyla aşçı yeniden parlayacak ve yemeğe dair tutkusunu tekrar keşfedecektir.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

6. Çılgın Haber Ekibi – Anchorman 2

Anchorman 2

IMDB: 6,4

San Diego’nun ünlü sunucularından Ron Burgundy’nin (Will Ferrell) kamera arkası hayatının 2. kısmına hoş geldiniz. Ron, Anorchman 2’de New York City’e daha büyük bir iş için taşınır. Yanında karısı Veronica Corningstone ve oğlu Walter Burgundy da bulunmaktadır.
Her nasılsa, yeni patronu karısı Veronica’yı ana sunucu olarak işe alır ve Ron’u kovar. Böylece her şey değişir.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

7. Muppets Aranıyor – Muppets Most Wanted

MUPPETS MOST WANTED

IMDB: 6,5

Gösteriyle oldukça ünlü olan Kurbağa Kermit ve arkadaşları, yeni filmlerinde dünyaya açılıyorlar. Dünya turnesine çıkacak olan neşeli ekip, büyük başkentlerde gösterilere çıkacak ancak Kermit’in yerine başka birinin geçmesiyle büyük bir sorunla karşılaşacaktır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

8. Kötü Komşular – Neighbors

Townies

IMDB: 6,5

Yeni doğan bebeklerini huzurlu ve sakin bir semtte büyütmek isteyen çiçeği burnunda çift Mac ve Kelly, güzel ve yeni bir eve taşınırlar. Başlangıçta her şey yolunda gitmekteyken, komşuları taşınır ve yerine gelen kiracılar evi, öğrenci derneği olarak kullanmaya başlarlar. Bu andan itibaren, mahalleden gürültü ve şamata eksik olmayacaktır. Mac ve Kelly, bu kötü komşuları başta sözle uyarmaya çalışsalar da bunun işe yaramayacağını öğrenecek ve farklı yöntemler denemeye başlayacaklardır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

9. Çakma Polisler – Let’s Be Cops

Let's Be Cops

Mükemmel polis ikilisinin hikayesini anlatan filmde tek sorun aslında ikilinin polis olmamasıdır. Bir kostüm partisi için polis kıyafeti giyen kahramanlarımız, mahallede gerçekten polis sanılmaya başlarlar ve kahraman olarak görülen sahte rozetli ikili, gangsterlerle dolu büyük bir suç ağını araştırmaya başlayacaklardır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

10. Miss Granny

miss granny

74 yaşındaki dul kadın Oh Mal-soon, ailesi için bir yük haline geldiğini hissetmektedir. İnatçı ve kontrol hastası bir kadın olarak, gelini Ae-ja ile sürekli atışan yaşlı kadın, bir gün mucizevi bir şekilde 20 yaşındaki haline geri döner.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?