2014’ün En İyi 6 Hint Filmi

0
( Yüksek Kalite )

Hint filmi seven izleyicilerimiz için 2014’ün en iyi 6 hint filmini -fragmanlarıyla- bir araya getirdik. Aşağıdaki liste kendi beğenilerimize göre oluşturulmuştur. Filmleri izlemek için başlıklara tıklayabilirsiniz. Liste hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmından bekliyoruz.

pk film

1. PK (2014)

Aamir Khan’ın başrollerinde yer aldığı film, bir şehre yeni taşınan ve daha önce hiç kimsenin soramadığını sorabilen bir gencin hikayesi. Oldukça masum ve çocuksu olan bu soruların, yıkıcı cevapları varken, PK adındaki genç, çevresindeki insanların, dostlarının hayatlarını değiştirmeye başlayacaktır. Milyonlarca insana ilham kaynağı olan PK’nın hikayesi kahkaha dolu, bir aşk hikayesini de beraberinde getirirken, farklı dünyalara ait olan insanların, durum ve olaylara bakış açısını gösteriyor.

2. Queen (2014)

Konusu büyümek ve kadın kimliği üzerindeki baskıdan kurtuluş olan Queen, nişanlısı tarafından düğününden bir gün önce terk edilen Rani’nin (Kangana Ranaut) hikayesini anlatıyor. Rani, evlendikten sonra kocasıyla gitmeyi planladığı balayına, tek başına gitmeye karar verir. Paris ve Amsterdam’da yeni arkadaşlar edinir ve kendini yeniden keşfetmeye başlar.

3. Haider (2014)

William Shakespeare’nin Hamlet’inden esinlenilen Hint yapımı film Haider’de, genç adam babasının kaybolduğu haberini aldıktan sonra evi Kashmir’e dönecektir. Buraya geldiğinde babasının militanlara yardım ettiği için tutuklandığını öğrenen genç Haider, annesinin, kendi öz amcasıyla ilişki yaşadığını öğrenir. Anne ve oğul ilişkisinde başlayan yoğun dram, babanın ölüm haberini aldıklarında çok daha farklı yöne kayacaktır.

4. Highway (2014)

Düğününe bir kaç gün kala kaçırılan hayat dolu bir genç kız olan Veera Tripathy (Alia Batt), bu talihsiz olayla beklenmedik bir şekilde özgürlüğünü yakalar ve onu kaçıran Mahabir Bhaati’ye aşık olur. Her ikisi için de bu yolculuk geçmişlerinde kötü izlerin üzerinden geçecektir.

5. Happy New Year (2014)

Bir grup kaybeden, Hindistan’daki en büyük elmas soygununu engelleyerek milyonların sevgisini kazanacaktır. 24 Ekim 2014’te gösterime giren film Bollywood tarihinde yapımına en çok para harcanan film olarak bilinmektedir. Film ayrıca dünyada en büyük gişe hasılatına ulaşan 5. film olmuştur.

6. Mardaani (2014)

Shivani Shivaji Roy, Mumbai suç amirliğinde kıdemli bir dedektiftir. Kocası Dr. Bikram Roy ve yeğeni Meera ile birlikte yaşayan Roy, korumacı kişiliğinin yanında gizli ipuçlarını keşfetmede ve suçluların peşine düşmede içgüdüsel bir yeteneği vardır.

Kızı kadar sevdiği genç kız Pyari kaçırıldığında, Shivani onu kaçıran mafyanın peşine düşer. Mafyanın lideri Shivani’yi peşlerini bırakmaları konusunda uyarır, o ise kızı serbest bırakmalarını ister. Elbette kız mafya hakkında bir çok şeyi öğrendiği için serbest bırakılmayacaktır. Bunun üzerine Shivani ile mafya arasında bir kedi fare oyunu başlayacaktır.


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?
 

“2014’ün En İyi 6 Hint Filmi” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. karas - 4 sene önce demiş ki:

    filmlerin bi çoğunu izledim ve siz filmlerin konusunu o kadar uydurmuşunuz ki okuyunca inanamadım.1.si pk bi şehre yeni taşınmamıştır.o uzaydan gelen bi uzaylıdır.2.si happy new year da elmasların çalınmasıni engellemiyorlar zaten elmasları bizzat onlar çalıyorlar. Ya lütfen filmleri izleyipte konusunu yazın insanları kandırmayn

    • Lobideki Adam - 4 sene önce demiş ki:

      film konularını imdb’de yer alan açıklamalara göre çeviriyoruz, sitemizde yer alan 2000’i aşkın filmi izleyip konusunu yazma gibi bir imkanımız bulunmuyor. uyarınız için teşekkürler, düzeltilecektir.