2014’ün En İyi 7 Korku Filmi

2
( Yüksek Kalite )

Bir listeyle daha karşınızdayız. Bu listemizde pek doyurucu yapımlarla karşılaşamasak da 2014’ün en iyi 7 korku filmine yer vereceğiz. Seçeceğimiz filmlerde mümkün olduğunda korku unsurunu başa almaya çalıştık yani, gerilim ağırlıktaysa o film bir alt sıralara düştü.

Not: Yıl olarak IMDB başlıklarındaki yıl dikkate alınmıştır. Henüz gösterime girmemiş olan 2014 korku filmleri bu listeye dahil değildir.

1. Karabasan – The Babadook

karabasan

2014’ün açık ara en başarılı korku/gerilim filmi The Babadook.

Eşinin ölümünün ardından oğluyla birlikte başbaşa kalan anne, 6 yaşındaki oğlunun canavar korkusunu yenmesi için ona yardımcı olmaktadır. Anne oğul Babadook adında ürkütücü bir masal kitabı okuduktan sonra, çocuk rüyasında kendisini öldürmeye gelen canavarın aslında Babadook olduğuna inanmaya başlar. Annesi ilk başta bu tür safsatalara inanmamayı tercih etse de evin içerisindeki uğursuz varlık kendisini hissettirmeye başlayacaktır.

Telif hakkı nedeniyle sitemizden silindiğinden, sitemizde bu filmin sadece fragmanı bulunmaktadır. The Babadook fragmanını izlemek için buraya tıklayınız.

2. Housebound

housebound

Kylie Bucknell, mahkeme kararıyla ev hapsine mahkum edildiğinde, büyüdüğü eski evine annesinin yanına geri dönemk zorunda kalır. Annesi Miriam, dedikoducu biridir ve oturduğu evin lanetli olduğuna inanmaktadır. Kylie, küçük kasabanın acayiplerini çekerken, annesinin takıntılarına sinirlenmektedir ancak bir gece garip bir fısıltı ve çeşitli hareketlenmeler duyar. Bunu hayal gücünün bir ürünü olup olmadığını anlayamayan Kylie, lanetin kaynağına inecektir.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

3. Dead Snow 2: Red vs. Dead

dead-snow-2-1

Hayatınızın en kötü gününün, sevgilini bir balta ile öldürmekle başladığını düşünün. Ayrıca kolunuzu da elektrikli testere ile kesiyor ve en yakın arkadaşlarınızla zombili Nazi savaşı izliyorsunuz. Daha kötüsü olamaz değil mi ? Martin için bunlar sadece bir başlangıç olacak.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

4. 13 Günah – 13 Sins

13 sins

Mütevazi bir satıcı olan Elliot Brindle’nın (Mark Webber) hayatı oldukça mutsuz bir şekilde devam etmektedir. Borç içinde yüzen Brindle’nin karısıyla da ilişkisi kötü durumdadır, bu karakterimizi bir tür umutsuzluğa sürüklemektedir.

Brindle, bir gün kendisini arayan biriyle çok ilginç bir telefon görüşmesi yapar. Hattın diğer ucundaki adam kendisine 13 gizemli görev verir. Bu görevleri başarmasının karşılığında 6.2 milyon dolar ödül alacaktır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

5. Bizi Kötüden Koru – Deliver Us From Evil

deliver-us-from-evil

New York’lu polis memuru Ralph Sarchie, kişisel sorunlarının yanında, yeni başlayan anlaşılamaz ve rahatsız edici suç serisini çözmeye çalışmaktadır. Sıkıntılı durumdaki polis, careyi paranormal konularda bilgili ve şeytan çıkarma ritüelini gerçekleştirebilecek olan bir papaz ile birlikte çalışmaya başlar. Suçlar incelenmeye devam edildikçe bu iki adam olayların içerisine daha çok çekilecektir.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

6. Derin Kabus – As Above, So Below

as above so below

Paris sokaklarının altında kilometrelerce uzunluktaki yer altı tünelleri bir çok mezarlık barındırmaktadır. Ruhların sonsuz huzura ulaştığı bu devasa mezarlığı araştırmak için yola çıkan bir keşif ekibi, bu kemik labirentine girdiğinde, ölülerin barındırdığı sırrı ortaya çıkaracak ve deliliğin sınırına ulaşacak.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

7. Balayı – Honeymoon

honeymoon

Çiçeğiburnunda çift Paul ve Bea, balayı için uzak bir göl kenarı bölgeye gitmeye karar verirler. Gidişlerinden kısa bir süre sonra Paul, Bea’yı gecenin bir vakti ortada amaçsızca gezinirken görür. Bu andan sonra kadın, Paul’a gittikçe mesafeli davranamaya başlar.

Paul zamanla, bunun basit bir uyurgezerlik vakası olmadığının farkına varacaktır. Kaldıkları yerlerde, odunların arasında çok daha büyük bir kötülük vardır.

Filmi izlemek için buraya tıklayınız.

Bonus: Eliza Graves – Stonehearst Asylum 2014 izle (Gerilim Ağırlıklı)

Genç doktor Edward Newgate, tıp fakültesinden yeni mezun olmuş ve bir akıl hastanesi olan Stonehearst Asylum’da işe başlamıştır. Burada Dr. Lamb ve büyüleyici bir kadın olan Eliza Graves tarafından karşılanan Newgate, Dr. Lamb’ın akıl hastaları üzerindeki olağandışı çalışmaları gördükten sonra alışılmadık olaylarla karşılaşacak ve akıl hastanesinin gizemlerini araştırmaya başlayacaktır.

2014’ün en iyi 7 korku filmi listemiz burada sona eriyor. Bir kaç kaydadeğer film daha önümüzdeki günlerde gösterime girecek ve ardından sitemizde yer alacak. Yeni korku filmlerini facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Liste hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz ! Şimdiden iyi seyirler.


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?