2015’in En İyi 10 Filmi

1
( Yüksek Kalite )

2015 yılı geldi geçti. Her yıl aralık ayında yaptığımız en iyi film listesiyle, bu yıl kaçırmış olabileceğiniz bağzı sağlam filmleri izlemenizi istiyoruz. 2015’in en iyi filmleri listesi IMDB Top 250’yi belirleyen algoritma ile oy sayısı ve puanlama gibi etkenlerle oluşturuldu.

Not: Başlıklara tıklayarak film izleme sayfalarına geçebilirsiniz.

10. Avengers: Age of Ultron

Avengers Age of Ultron gif

Yenilmezler serisinin ikinci filmi, yılın en çok oylanan ve yüksek puan alan filmleri listesinde 10. sırada yer alıyor. Film Marvel serisi kahramanlarını bir araya getirirken, oyuncu kadrosunda Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen ve Samuel L. Jackson gibi efsane isimleri bulunduruyor. Özellikle aksiyon isteyen izleyicilerimiz kesinlike kaçırmamalı!

9. Ant-Man

Ant-Man

Bir başka Marvel kahramanının hikayesini konu edinen Ant Man (Karınca Adam) filmi listede ikinci sırada yer alıyor. Dünyayı kurtarma görevini üstlenen Karınca Adam, diğerlerinden farklı bir süper kahraman hikayesini izleyiciyle buluştururken, filmin başrollerinde romantik komedi filmleriyle tanıdığımız Paul Rudd’a Michael Douglas ve Evangeline Lilly eşlik ediyor.

8. Ex-Machina

Ex-Machina

Ex-Machina, hiç kuşkusuz 2015 yılının en iyi bilim kurgu filmlerinden biri. Film genç bir programcının çalıştığı şirketin CEO’sunun evine davet edilmesi ve akabininde dünyanın ilk yapay zekasını barındıran kadın bedenindeki robotla tanışmasını konu alıyor. Kesinlikle izlemelisiniz.

7. Kingsman: The Secret Service

Kingsman The Secret Service

Kingsman Gizli Servis, yılın çok beğenilen bir diğer çizgi roman uyarlama filmi. Sokaklardaki gelecek vaadeden gençleri, eğitip onları çeşitli görevlerde kullanan bir gizli servis ekibini konu alan filmin başrollerinde Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Strong ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Özellikle casusluk ve benzeri filmleri seven izleyicilerimize tavsiye ederiz.

6. Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

Hep aksiyon, başka bir şey yok dediğinizi duyar gibiyiz. 2015 yılının en çok beğenilen bir başka filmi, Ben, Earl ve Ölen kız. Film 17 yaşındaki klasik film aşığı lise öğrencisinin, Rachel adındaki lösemi hastası bir kızla tanışmasını konu alıyor. İkisinin de hayatını değiştirecek olan bu karşılaşma, konusunu Jesse Andrews’in aynı adlı romanından alıyor.

5. Sicario

Sicario

Henüz malum ortamlara düşmeyen film Sicario, ABD ile Meksika sınırındaki tehlikeli uyuşturucu mücadelesine parmak basıyor. Bölgede görevli idealist FBI ajanı Kate (Emily Blunt) kendisini uyuşturucu çeteleriyle yapılan savaşın ortasında bulacaktır. Emily Blunt, Josh Brolin ve Benicio Del Toro’nun başrollerinde yer aldığı film, 2015’in en iyi bir başka ajan filmi.

4. Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

80’li yılların ortasında Los Angeles’te NWA adlı grup, kendi başlarına aldıkları kararlarla Hip Hop kültürü ve yaşamlarında bazı şeyleri değiştirmeye çalışacaklardır. Biyografik ve müzikle iç içe olan film bu yılın en başarılı yapımları arasında yer alıyor.

3. The Martian

The Martian

Evet, son ve en iyi üç filme geldi. Bu filmler aynı zamanda IMDB Top 250 listesinde de yer alıyor. Interstelların veliahtı olarak görülen Marslı filmi, Mars’taki görevine devam ederken kaybolan bir astronotun hikayesini konu alıyor. Andy Weir’in aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan film, hiç şüphesiz 2015’in en iyi bilimkurgu filmi.

2. Mad Max: Fury Road

Mad Max Fury Road

Aksiyonu bitmek bilmeyen yeni Çılgın Max filmi çoğu listede 2015’in en iyi filmi olarak gösteriliyor. Oscar ödül töreninde birden fazla ödül kazanması beklenen filmde post apokaliptik topraklara yolculuk edecek, başı beladan kurtulmayan Çılgın Max’ın adımlarını takip edeceğiz. Mel Gibson’un ardından Max rolünü üstlenen Tom Hardy, bir sessiz bir çılgın olsa da film, oldukça etkileyici bir aksiyonu seyirciyle buluşturuyor. Filmin başrollerinde Hardy’e güzel aktris Charlize Theron eşlik ediyor. Kesinlikle izleyin!

1. Inside Out

Inside Out

Hala “animasyon sevmem” diyenlerden misiniz ? Bu önyargıyı kırmanın vakti geldi, 2015 yılının en iyi 10 filmi listemizin birinci sırasında Ters Yüz filmi yer alıyor. Bir kızın taşındığı yeni evde yaşadıklarını, zihinsel süreçleri ile anlatan film, basit hikayesine rağmen eleştirmenlerden tam not alırken, izleyicilerin de büyük ölçüde beğenisini kazandı.


YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?