Bıçak Sırtı – Blade Runner 1982 Türkçe Altyazılı izle

4FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Bıçak Sırtı – Blade Runner 1982 Türkçe Altyazılı izle

Geleceğin cyberpunk versiyonlarından birinde, üstün zekalı bir adam insan klonları üretmeye başlar. Bu zeki ancak yaşam süresi kasten kısıtlanmış klonlar, Dünya dışında insanoğlu için çalışmaktadır. 2019’un Los Angeles’inde Blade Runner olarak çalışan Deckard (Harrison Ford) insan kopyaları olan klonlardan kaçak olanları bulup, yok etmekle uğraşmaktadır. Normalde emekli olması gerekirken, Deckard zoraki olarak yeni bir göreve tayin edilecek ve kolonilerden birinden dünyaya kaçan 4 klonu bulmaya ve onları öldürmeye çalışacaktır. Deckard bu mücadelesinde, insan klonları hakkında hiç ummadığı şeylerle karşılaşır.

Efsane yönetmen Ridley Scott’un yönettiği Blade Runner’in (Bıçak Sırtı, Mahserin fedaisi) başrollerinde Harrison Ford, Rutger Hauer ve Sean Young yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu filmlerinden biri olan Blade Runner, IMDB Top 250’de 134. sırada yer alıyor.

Felsefi diyalogları, karanlık gelecek atmosferi ve çarpıcı son sahnesiyle mükemmel bir yapıt olan filmi sizlerin beğenisine sunuyor, yorumlarınızı bekliyoruz.

Tür: 1080p, 720p, Altyazılı Filmler, Bilim Kurgu Filmleri, Gerilim Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250

Yapım: ABD

IMDB Puanı: 8,2

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

Etiketler: , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?