Casuslar Köprüsü – Bridge of Spies 2015 Filmi izle

6
( HD Kalite ) ok openload FragmanYorum yapFILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Casuslar Köprüsü – Bridge of Spies 2015 Filmi izle

1957 yılı New York şehri. Soğuk Savaşın devam ettiği zamanlarda, şehirde bir parkta oturan Rudolf Abel, gizemli bir mesaj alır. Mesajın ardından FBI tarafından tutuklanan Abel’in Sovyet casusu olduğuna inanılmaktadır. Bu olayı Sovyetlerin propaganda yapmasını engellemek için en adil bir şekilde çözmeye çalışan ABD, Abel’i savunması için başarılı bir avukat olan James B. Donovan’ı işe alacaktır. Abel, avukatın yardım teklifini kabul etse bile ABD hükümetiyle işbirliğine yanaşmamaktayken, U-2 Casus Uçağı, Sovyetler Birliği tarafından düşürülür. Uçağın pilotu Francis G. Powers tutuklanır ve James B. Donovan’ın çabalarıyla KGB istihbarat ajanı Rudolf Abel ile kendi pilotlarını takas etmeye yönelik bir müzakere süreci başlayacaktır.

1960 yılında patlak veren U-2 krizini konu alan film, ülkemiz ve son dönemde yaşanan olaylara da bir mesaj niteliğinde. 1960 yılının Mayıs ayında Sovyet toprakları üzerinde bir Amerikan Lockheed U-2 casus uçağının düşürülmesinin ardından Soğuk Savaşı şiddetlendiren olay doğu ve batı blokları açısından önemli sonuçlara sebebiyet vermiştir.

2015 yapımı tarihi-dram gerilim türündeki Casuslar Köprüsü filminin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg yer alıyor. Tom Hanks, Mark Rylance ve Alan Alda’nın başrollerini paylaştığı film, şimdiden 7 ödül kazanmış ve hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından oldukça beğenilmiştir. Film aynı zamanda biyografik bir nitelik taşımakta ve konusunu gerçek olaylardan almaktadır. Bridge of Spies filmini FilmLobisi.com farkıyla HD kalitede izleyin. İyi seyirler!

casuslar köprüsü

Tür: 720p, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Manşet, Tarihi Filmler

Yapım: ABD, Almanya

IMDB Puanı: 8,0

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Tom Hanks, Mark Rylance, Alan Alda

Etiketler: , , , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?