Cesur Yürek – Bravehearth 1995 Türkçe Dublaj izle

0
( HD Kalite ) tek parça Full hd alternatif vkYorum yapFILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Cesur Yürek – Bravehearth 1995 Türkçe Dublaj izle

1280 yılında İngiliz Hükümdar “Uzunbacaklı” Edward, İskoçya’nın büyük bir bölümünü işgal etmiş ve bu işgale direnen William Wallace’nin babası ve abisi öldürülmüştür. Yetim kalan William, amcası tarafından yurtdışında büyütülmüş ve sonunda anavatanına dönmüştür.

İngilizlerin hüküm sürdüğü topraklarda çocukluk aşkı Murron’a tekrar bağlanan William, onunla gizlice evlenir. Bir gün kasabadaki İngiliz askerleri Murron’a tecavüz etmeye kalktığında William küçük çaplı bir isyan başlatacak ancak bu kızın ölümünü engelleyemeyecektir.

Sevdiğini kaybının acısıyla birlikte William, tüm İskoç boylarını toplayarak bir özgürlük mücadelesi başlatacak ve Özgür İskoçya için savaşacaktır.

Türkiyede Cesur Yürek adıyla gösterime giren yarı tarihi, yarı kurgusal film 5 dalda Oscar ödülü kazanmıştır. IMDB Top 250’de 79. sırada yer alan, Mel Gibson’un yönetip başrolünde oynadığı Cesur Yürek – Bravehearth 1995 filmini HD kalitede Türkçe Dublaj olarak izleyebilirsiniz.

Tür: 1080p, 720p, Aksiyon Filmleri, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Tarihi Filmler, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: ABD

IMDB Puanı: 8,4

Yönetmen: Mel Gibson

Oyuncular: Mel Gibson, Sophie Marceau, Patrick McGoohan

Etiketler: , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?