Diren – Suffragette 2015 Türkçe Altyazılı 720p izle

2FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Diren – Suffragette 2015 Türkçe Altyazılı 720p izle

20. yüzyılın başlarında İngiltere’de geçen film, kadınların oy kullanma ve sosyal haklarının olmadığı dönemleri konu alıyor. Kamu toplantılarını bölme, açlık grevleri gibi yollarla kadınlara sosyal haklar sağlamayı hedefleyen radikal kadın hakları savunucuları olan “süfrajet”in mücadelesi HD kalitede sizleri bekliyor. Çoğunlukla çalışan, orta sınıf kadınlar tarafından oluşturulan yarı organize bu grup önce barışçıl eylemlerle haklarını aramış, aldıkları tepkiler nedeniyle eylemlerini farklı boyutlarda geliştirmişlerdir.

2015 yılı İngiltere yapımı tarihi dram türündeki filmin yönetmenliğini Sarah Gavron üstleniyor. Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Brendan Gleeson, Anne-Marie Duff, Ben Whishaw, ve Meryl Streep gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran Diren filmi, 15 Ocak 2015’te gösterime girecektir. Film şimdiden film festivallerinden toplam 15 ödül kazanmıştır. İyi seyirler dileriz, filmlobisi.com

diren filmi

Tür: 2015 Filmleri, 720p, Altyazılı Filmler, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, Manşet, Tarihi Filmler

Yapım: İngiltere

IMDB Puanı: 6,8

Yönetmen: Sarah Gavron

Oyuncular: Carey Mulligan, Anne-Marie Duff, Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Brendan Gleeson

Etiketler: , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?
 

“Diren – Suffragette 2015 Türkçe Altyazılı 720p izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. femilis - 3 sene önce demiş ki:

    dünyadaki ilk dalga kadın hareketini anlatan oldukça güzel bir film. kadınların eşitlik mücadelesinin nasıl zorluklarla ve nasıl radikal meydan okumalarla gerçekleştigini anlatıyor. filmde o yıllara ait erkek zihniyetinin hala var olduğunu görebilmek açısından kadınların kendi farkındalığını arttırıcı başarılı bir dönem uyarlaması.