Dr. Strangelove 1964 Fragman

0
( HD Kalite )

Bu film Telif hakkı ihlali nedeniyle sitemizden kaldırılmıştır.


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
Dr. Strangelove 1964 Fragman

ABD ve SSCB arasında soğuk savaşın hüküm sürdüğü yıllarda, ABD olası bir nükleer saldırıdan korunmak veya karşı atakta bulunabilmek amacıyla hava sahasında sürekli uçak bulundurmaktaydı. Apaçık bir paranoyak ve komunist düşmanı olan Burpelson Hava Kuvvetlerinin Generali Jack D. Ripper, kendisine bağlı olan bu uçak filosuna Ruslara saldırmaları komutunu verir ve hava kuvvetlerini dış dünyaya kapatır.

Haberi alan ABD başkanı hemen Pentagon’da bir toplantı düzenler. Toplantıda ABD başkanı, uçakları engellemeye çalışmak ve Rusları bu konuda bilgilendirmeye başlar. Bu sırada savaş yanlısı General Turgidson ve nükleer uzmanı Dr. Strangelove savaş çıkması ihtimalini göz önüne alarak garip tezler ortaya atmaya başlar.

Oscar ödüllü usta yönetmen Stanley Kubrick’in yönettiği film, IMDB top 250’de 43. sırada alıyor. Özellikle Dr. Strangelove’yi canlandıran Peter Sellers’in performansı görülmeye değer.

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964 filmini sitemizden 720p kalitede, Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Tüm izleyicilerimize önerdiğimiz bu film sonrasında yorumlarınızı bekliyoruz.

Tür: Genel

Yapım: ABD, İngiltere

IMDB Puanı: 8,5

Yönetmen: Stanley Kubrick

Oyuncular: Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?