E.T. the Extra-Terrestrial 1982 Türkçe Altyazılı ve Dublaj izle

3FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
E.T. the Extra-Terrestrial 1982 Türkçe Altyazılı ve Dublaj izle

Dünyayı ziyaret eden bir grup uzaylı araştırmacı, insanoğlunun hava güçleri tarafından farkedilince, hemen gezegenden uzaklaşma kararı alır ancak bu alelade ayrılışta bir bebek uzaylı geride kalır. Tamamiyle yabancı olduğu bu gezegende bir başına kalan E.T. şans eseri 10 yaşındaki yalnız çocuk Elliot ile tanışır ve onunla arkadaş olmaya başlar. Ailesi ayrı olan Elliot, E.T. ile vakit geçirmekten hoşlanırken, E.T. kendi gezegenine geri dönmek için ondan yardım alacaktır. Araştırmacılar her yerde E.T.’yi ararken, E.T. ve Elliot geri dönüşü olmayan bir maceraya atılacaktır.

Yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği 1982 yapımı bilim kurgu türündeki filmin 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Bilim kurgu filmleri arasında önemli bir yer edinen E.T. 4 dalda Oscar ödülü kazanmış ve kült filmler arasında yerini almıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Henry Thomas, Drew Barrymore ve Peter Coyote yer almaktadır. Filmlobisi.com iyi seyirler diler.

Tür: 720p, Aile Filmleri, Altyazılı Filmler, Bilim Kurgu Filmleri, IMDB +7, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: ABD

IMDB Puanı: 7,9

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Henry Thomas, Drew Barrymore, Peter Coyote

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?