En İyi 8 LGBT Gay-Lezbiyen Temalı Film

4
( HD Kalite )

LGBTİ’li izleyicilerimiz için en iyi 8 Gay/Lezbiyen/biseksüel/transseksüel temalı filmi bir araya getirdik. En iyi LGBT filmlerini belirlerken kendi beğenilerimizden yola çıkmış bulunmaktayız, elbette sizlerin de yorumlarını ve ek film önerilerinizi bekliyoruz. Listedeki filmleri izlemek için isimlerine tıklamanız yeterlidir.

Filmlobisi.com iyi seyirler diler.

Milk (2008)

IMDB: 7,6

2008 yapımı Milk filmi Amerika’lı gay aktivist Harvey Milk’in yaşantısını konu ediniyor. Biyografi türündeki film Milk’in New York’taki işini bırakıp San Francisco’da bir kamera dükkanı açması ve gay topluluklarına destek vermeye başlayışı ile devam ederken, gay hakları Milk ile birlikte politika alanında ses getirmeye başlamıştır.

milk

Brokeback Dağı – Brokeback Mountain 2005

IMDB: 7,7

1963 yılında rodeo kovboyu Jack Twist (Jake Gyllenhaal) ile çiftçi Ennis Del Mar (Heath Ledger) aynı çiftlik sahibi tarafından çoban olarak tutulur. Brokeback dağına doğru yola çıkan ikili, koyunların güvenliğini sağlarken aralarında garip bir ilişki başlar. Doğayla iç içe ortamda, birbirlerinden hoşlanmaya başlayan ikilinin, ilişkisi kasabaya geri döndüklerinde zorunlu olarak değişecek ancak aralarındaki bağ uzun süre yerinde kalacaktır.

Brokeback Mountain

Güzel Şey – Beautiful Thing 1996

IMDB: 7,8

Londra’nın bir banliyösünde geçen film, spor saatlerini arkadaşlarının kurbanı olmamak için asmaya çalışan Jamie, babası tarafından dövüldükten sonra kendilerinde kalmaya gelen genç Ste ile tanışacak ve aynı yatağı paylaşan iki erkek, birbirlerine karşı yepyeni duygularla dolacaklardır.

Beautiful Thing (1996)

Pride 2014

IMDB: 8,0

Konusunu gerçek bir hikayeden alan film, bir grup lezbiyen ve eşcinsel aktivistin bir araya gelerek para toplayıp, İngiliz madencilerin grevine destek olmalarını anlatıyor. 1984 yılındaki grevde eşcinsellerin desteğini garipseyen ve halktan gelebilecek tepki nedeniyle sıcak bakmayan Maden İşçileri Ulusal Birliği’ne rağmen, eşcinsel grup Galler’de küçük bir maden kasabasına para yardımı yapacak ve bu iyilik sonrası Gay Pride (Onur Günü) ve Madenci grevi birleşecektir.

pride filmi poster

Tenin Gizemi – Mysterious Skin 2004

IMDB: 7,7

Çocukluk arkadaşları Brian ve Neil aynı beyzbol takımında oynamışlar ancak bazı olaylar zamanla onları birbirinden ayırmışlardır. Küçükken baygınlık geçirip, ertesi gün burnu kanayarak uyanan Brian, uzaylılar tarafından kaçırıldığına inanırken, uzaylı konusunu öğrenebileceği tek kişinin Neil olduğunu düşünmeye başlar. Bunun üzerine Neil’i bulmak için New York’a giden Brian, onla geçmiş günleri yad edecek ve ikili arasında ilginç bir ilişki başlayacaktır.

mysterious_skin

İki Kadın, Bir Erkek – The Kids Are All Right

IMDB: 7,1

İki Kadın, Bir Erkek filmi 20 yıldır birlikte olan lezbiyen çift Jules ve Nic’in hikayesini konu alıyor. Suni dölleme yoluyla doğurdukları Joni ve Laser, biyolojik babaları Paul’u bulmaya çalışırken, çiftin ilişkisi yavaş yavaş yön değiştirmeye başlayacaktır.

KAAOS_1-Sheet_CS4_v19.indd

Erkekler Ağlamaz – Boys Don’t Cry

IMDB: 7,6

Nebraska’nın küçük bir kasabasına yeni taşınan Brandon Teena kısa sürede popüler olmuş, arkadaşlarıyla takılırken, genç kızları etkilemeye başlamıştır. Brandon için hayat oldukça güzelken, geçmişinde aslında kim olduğunu düşünmeye başlayınca işler değişecektir. Nitekim Teena Brandon, kendisini erkek olarak hisseden bir kızdır ve artık Lana adında güzel bir kız arkadaşı olan Teena’nın bir takım açıklamalar yapması gerekmektedir.

Boys Don't Cry

The Adventures of Priscilla Queen of the Desert

IMDB: 7,5

Eşcinsel çift Anthony ve Adam, yanlarında bir transeksüel ile birlikte gerçekleştirecekleri zenne şovu için Avustralya’da bir çöl oteline doğru yola çıkarlar. Lavanta renkli otobüsleri Priscilla ile birlikte yolculuğa çıkan ikili, birbiri hakkında gizli kalmış gerçekleri öğrenirken, otobüs bozulacak ancak onlarla yolculuk eden Bob, arızanın icabına bakacaktır.

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

Daha fazla LGBT filmi için: LGBT filmleri, Gay Filmler, Lezbiyen Filmleri etiketlerimize bakmayı unutmayın.


FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?
 

“En İyi 8 LGBT Gay-Lezbiyen Temalı Film” filminde 4 Yorum bulunuyor.
 1. can - 4 sene önce demiş ki:

  adamin bi filmi siyeye ekleyebilirmisin borstal boy 2000

  • Lobideki Adam - 4 sene önce demiş ki:

   merhabalar, şu sıralar istek film almıyoruz malesef.

 2. can - 4 sene önce demiş ki:

  admin ne zaman film istegi alicaksin

  • Lobideki Adam - 4 sene önce demiş ki:

   önümüzdeki 2 ay içerisinde belki, reklam bulamıyoruz ^^