Eşkiya 1996 Yerli Film HD izle

1
( HD Kalite ) tek parça hd alternatif Youtube izleYorum yapFILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Eşkiya 1996 Yerli Film HD izle

Cudi dağlarındaki eşkiyalık günlerinin ardından hapse giren Baran, 35 yıl sonra hapishaneden salıverilir. Ömrünün yarısını hapis yatarak geçiren adam tanıdığı herkesi bu süreç içinde kaybetmiştir. Özgür olmasının ardından köyüde giden Baran, köyün sular altında kaldığını öğrenir. Ancak öğrendiği bir şey daha vardır o da 35 yıl önce yakalanmalarının asıl sebebi, eski bir arkadaşıdır. Bu arkadaş, Baran’ın tek aşkı olan Keje’yi alarak, İstanbul’a götürmüştür. Eşkiya Baran için artık tek hedef vardır o da İstanbul’a gidip Keje’yi bulmak, sevdiğini son bir kez görebilmektir.

Tabi ki 35 yıl, dışarıda her şeyi değiştirmiştir. Bilmediği İstanbul şehrine gelen Baran, trende uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir genç olan Cumali ile tanışır. Cumali, Baran sayesinde malı rahatça istasyondan çıkarırken, yakalanmaktan son anda kurtulur. Cumali artık can borcunun olduğu Baran’a yardım etmeyi üstlenecek onu bir otele yerleştirirken, İstanbul’da Keje’yi aramasına yardım edecektir. Tarlabaşı’nın suç dolu dünyasına yeni adım atan Cumali bir çok sorunla boğuşurken, Baran aşkını aramaya devam edecek ve kader bu iki farklı dünyanın insanı arasında bir baba oğul ilişkisi başlatacaktır.

IMDB Top 250’de 31. sırada yer alan Eşkiya filminin başrollerinde Şener Şen, Ugur Yücel ve Sermin Hürmeriç yer alırken, yönetmen koltuğunda Yavuz Turgul var. 1996’dan 2001 yılına kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi olarak kabul edilen Eşkiya için Şener Şen şu yorumu yapmıştır: “Bu filmde insanımızı, kendi öz kişiliğimizi beyazperdeye aktarmaya çalıştık. Bizi anlatarak evrenselliğe ulaşım yolunu bulacağımızı sanıyoruz.”

Türk yapımı Eşkiya – The Bandit (1996) filmini HD kalitede filmlobisi.com farkıyla izleyebilirsiniz.

Tür: Dram Filmleri, Gerilim Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Suç Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: Türkiye

IMDB Puanı: 8,7

Yönetmen: Şener Şen

Oyuncular: Şener Şen, Ugur Yücel ve Sermin Hürmeriç

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?