Harry Potter ve Felsefe Taşı 2001 Türkçe Dublaj izle

3FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Harry Potter ve Felsefe Taşı 2001 Türkçe Dublaj izle

J.K. Rowling tarafından yazılan aynı adlı romandan beyazperdeye uyarlanan Harry Potter serisinin ilk filmi Felsefe Taşı, Harry Potter isimli 11 yaşındaki çocuğun hikayesini anlatıyor. Anne ve babasının akıbetini öğrenemeyen Harry halası ve amcası ile birlikte yaşamaktadır. Harry’yi kapının önünde buldukları zamandan beri onu istemeden de olsa evine alan bu aile, Harry’ye günlük sıkıcı işleri yaptırırken, Harry çoğu zaman başını belaya sokmakta ve sonuç olarak cezalandırılmaktadır.

Kötü davranışlara maruz kalmaya alışan Harry, bir gün evin postasını alırken, kendisine yazılmış bir mektup bulur. Bu mektubu açmasını engelleyen amcası Vernon, Harry’ye gönderilen aynı zarfların hepsini toplar ancak zarflar durmadan gelmeye devam etmektedir. Aile sonunda kendi evlerinden uzaklaşıp, kırsal bir alanda bir ev tutar. Burada Vernon, Harry’e posta gelmeyeceğinden eminken, bir dev (Hagrid) oturdukları evin kapısını kırıp içeri dalacak ve Harry’e Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna davet edildiğini belirtilen mektubu iletecektir.

Büyünün var olduğu bir dünyayı öğrenen Harry, okulda tanışacağı arkadaşlarıyla birlikte maceralara atılmakta gecikmeyecektir.

Serinin ilk filmi, Harry Potter ve Felsefe Taşı 2001‘i HD kalitede Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Tür: 720p, Aile Filmleri, Fantastik Filmler, Film Serileri, IMDB +7, Macera Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: İngiltere, ABD

IMDB Puanı: 7,5

Yönetmen: Chris Columbus

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?