Hobbit: Beklenmedik Yolculuk – An Unexpected Journey 2012

0
( HD Kalite )

Bu film Telif hakkı ihlali nedeniyle sitemizden kaldırılmıştır.


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk – An Unexpected Journey 2012

Hikayesi Yüzüklerin Efendisi serisinden önceki bir dönemi anlatan Hobbit serisinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk/The Hobbit: An Unexpected Journey, Bilbo Baggins’in yüzüğü buluş hikayesini ve 13 cücenin yurtları için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Bilbo huzurlu ve tehlikeden uzak bir hayat sürerken, bir gün büyücü Gandalf evinin önüne gelir ve Bilbo’nun evine büyülü bir işaret koyar. Aynı gece 13 cüce Bilbo’nun evine bir toplantı için gelir. Bu 13 cücenin başında efsanevi savaşçı ve düşmüş cüce krallığı Erebor’un varisi Thorin Meşekalkan bulunmaktadır. Bilbo’ya Erebor’u ve altınlarını ele geçiren, cüceleri yurtlarından eden Smaug’dan çok değerli bir taşı alması için grubun hırsızı olması teklif edilir.

Bilbo teklifi kabul etmesiyle, Yalnız Dağ’a doğru beklenmedik yolculuk başlar. Grup yabana doğru ilerledikçe Goblin sürüleri, orklar, warglar ve dev örümceklerle karşılaşır. Bu yolculuk esnasında hem cüce yurdunun geri alınmasına dair bir kehanet yorumlanacak hem de Bilbo Baggings hayatında önemli değişikliklere neden olacak “yüzük”le karşılaşacaktır. Tüm bu yolculuk, Gandalf’a yakınlarda başka bir tehlikenin belirdiğini de hissettirir.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Orlando Bloom ve Andy Serkis’i yeniden seyredeceğimiz filmde onlara Richard Armitage, John Bell, Luke Evans, Ryan Gage, Evangeline Lilly, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, Jeffrey Thomas ve Aidan Turner gibi kalabalık bir oyuncu kadrosu da eşlik ediyor. Filmin senaryosunda ise yönetmen Peter Jackson’ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro’nun imzası var.

Tür: Genel

Yapım: ABD, Yeni Zelanda

IMDB Puanı: 8,0

Yönetmen: Peter Jackson

Oyuncular: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Aidan Turner, Dean O'Gorman, Cate Blanchett, Christopher Lee, Andy Serkis, Sylvester McCoy, Manu Bennett, Benedict Cumberbatch

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?