İnci Küpeli Kız – Girl With A Pearl Earring 2003 Türkçe Dublaj izle

0FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
İnci Küpeli Kız – Girl With A Pearl Earring 2003 Türkçe Dublaj izle

Tracy Chevalier’in İnci Küpeli Kız adlı kitabından beyazperdeye uyarlanan film, “Girl With a Pearl Earring” adlı ünlü Vermeer tablosunun ortaya çıkış hikayesini konu alıyor. 1660’lı yıllarda Hollanda’da geçen filmde 17 yaşındaki saf kız Griet (Scarlett Johansson) babasının bir kaza sonrası kör kalması sonucu ailesini geçindirmek için çalışmaya başlar ve ressam Johannes Vermeer’in evinde hizmetçilik işi bulur.

Ev sahibi Vermeer, ilgisini çeken yeni hizmetçi Griet’ten etkilenmeye başlar. Ona göre kız, resim için oldukça uygun bir modeldir. Vermeer’in destekçilerinden Van Ruijven’in da yönlendirmesiyle Vermeer İnci Küpeli Kız aldı tablosu için çalışmaya başlar. Bunun ardından genç kız ile Vermeer gitgide yakınlaşmaya başlayacaktır.

Scarlett Johansson, Colin Firth ve Tom Wilkinson’un başrollerinde yer aldığı İnci Küpeli Kız – Girl With A Pearl Earring 2003 filmini Türkçe Dublaj izleyebilirsiniz. Filmlobisi.com iyi seyirler diler.

Tablo ile ilgili bilgi:

İnci Küpeli Kız (Felemenkçe: Het Meisje met de Parel), Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in başyapıtlarından biri olan tablodur. Adından anlaşılacağı gibi odak noktası bir inci küpedir. Lahey’de, Mauritshuis’de sergilenmektedir. Kimi zaman “kuzeyin Mona Lisa’sı” ya da “Hollandalı Mona Lisa” olarak adlandırılır.”

Tür: 720p, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, IMDB +7, Romantik Filmler, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: İngiltere, Lüksemburg

IMDB Puanı: 7,0

Yönetmen: Peter Webber

Oyuncular: Scarlett Johansson, Colin Firth, Tom Wilkinson

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?