İzlemeniz Gereken 7 Alternatif Vampir Filmi

0
( Yüksek Kalite )

Bu listemizde vampir filmi severler için 7 alternatif vampir filmini sıralayacağız. Klasik vampir hikayelerinden sıkıldıysanız bu filmlerini ilgi çekici bulabilirsiniz. Liste ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

İzlemek için başlıklara tıklamanız yeterlidir. Daha fazlası için vampir filmleri etiketini ziyaret edebilirsiniz.

Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Kız – A Girl Walks Home Alone at Night 2014

Yalnızlık ve ölüm kokan İran hayalet kasabası Bad City’de yaşayanların hayatı yeni ve beklenmedik bir tehlikenin altındadır. Gece yarısı sokakta tek başına dolaşan bir vampir olan Sheila Vand, kadınlara saygısızlık edenleri tek tek avlamaya başlayacaktır.

A Girl Walks Home Alone At Night

 

Bir Vampir Hikayesi 2012 – Byzantium

Clara ve kızı Eleanor yıllardır insan kanıyla hayatta kalan iki vampirdir. Anne kız olmalarına rağmen kız kardeş gibi görünen iki vampir, kendilerini bir cinayet soruşturması içinde bulular ve yaşadıkları yerden uzaklaşarak İngiltere’de deniz kenarında bir yere sığınırlar.

Buradaki konuk evi Byzantium’da, Clara yalnız biri olan Noel ile yakınlaşmaya başlar. Elanor ise Frank adında bir gençle tanışır. Bu yakınlaşma sonrası Elanor, kendisi hakkındaki o çok önemli sırrı anlatır. Sırlar açığa çıktıkça geçmişleri peşlerine takılacak ve vampirler için yeni tehlikeler ortaya çıkacaktır.

Byzantium

 

Gir Kanıma – Let the Right One In 2008

1982, Blackeberg, Stockholm. 12 yaşındaki Oskar, sürekli itilip kalkıldığından intikam hayaliyle yaşayan bir çocuktur, soğuk ve karlı bir günde parkta zaman geçiren Oskar, dışarı pek çıkmayan bembeyaz ve garip bir kız olan Eli ile tanıştığında ondan hoşlanmaya başlar. Kısa bir süre sonra onun evine giden Oskar, Eli’nin bir vampir olduğunu öğrenecek ve kan ihtiyacının da babası tarafından karşılandığını anlayacaktır. Bu sırada Eli’nin durumu ikilinin başını belaya sokarken, küçük kasabada açıklanamayan ölümler meydana gelecektir.

Şimdiye kadar çekilmiş Vampir filmlerine değişik bir bakış açısı katan Gir Kanıma Let the Right One In (2008) filmi 76 ödül kazanmıştır.

Let the Right One In

 

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır – Only Lovers Left Alive 2013

Jim Jarmusch’un yönettiği Only Lovers Left Alive (Sadece Aşıklar Hayatta Kalır) iki aşık vampir Adam ve Eve’nin hikayesini konu alıyor. Adam, toplumdan uzak bir şekilde yarı yarıya terkedilmiş şehir Detroit’de yaşayan bir müzisyenken, sevgilisi Eve ondan kilometrelerce uzakta Fas’ta yaşamaktadır. Eve tekrar bir araya gelmek için, Detroit’e Adam’ın yanına gelir. Bu arada Eve’nin sorumsuz ve umursamaz kardeşi Ava da bu ikiliye katılır. Ava düşüncesizce eylemleriyle hem kendini hem de iki sevgilinin başını derde sokar.

Only Lovers Left Alive

 

Kan Arzusu – Bakjwi 2009

Bir hastane için çalışan Sang-hyun adındaki rahip, ölümcül bir hastalığı ortadan kaldırmak için yapılan aşı geliştirme projesine gönüllü olur. Virus eninde sonunda rahibin bedenini ele geçirirken, Rahip’e şans eseri ve esrarengiz bir biçimde vampir kanı enjekte edilir. Oldukça klasik ve düz bir yaşamı olan Sang-hyun ete ve kana inanılmaz bir ihtiyaç duymaya başladığında, Vampir olduğunu anlayacak. Ardından kendisi gibi garip bir kıza aşık olacaktır.

thirst movie

 

What We Do in the Shadows 2014

Viago, Deacon ve Vladislav 21. yüzyıla ayak uydurmaya çalışan ve aynı evde yaşayan üç vampirdir. İnsan kanıyla beslenme zorunluluğunun dışında bu üç vampir neredeyse her insan gibi aynı sorunlarla – hatta daha fazlasıyla- boğuşmaktadır. Bulaşık yıkama sırasından, güneşten korunmaya, moda tartışmalarından partilere katılmaya bir çok konuda tartışma yaşayan asırlık arkadaşlar, tanıdıkları olan Nick’i ısırıp vampir yaptıklarında, ona vampir olmanın ne kadar zor olduğunu göstermeye başlayacaklardır.

What We Do In The Shadows

 

30 Gün Gece – 30 Days of Night 2007

Alaska’nın izole edilmiş Barrow kasabası her yıl 30 gün boyunca zifiri karanlığa gömülen bir yerdir. Kasabadaki bir çok insan bu bir ayı geçirmek üzere kasabadan ayrılır.

30 günlük gece yaklaştığında bir grup kana susamış vampir, kasabanın kenarında belirlecek ve büyük bir insan avı başlatacaktır. Kasaba’da yaşayan insanların sadece küçük bir kısmı bu vampirlere karşı direnebilecektir.

30 Days of Night


FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?