Kelebek – Papillon Filmi Türkçe Altyazılı ve Dublaj izle

2FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Kelebek – Papillon Filmi Türkçe Altyazılı ve Dublaj izle

Suçsuz olmasına rağmen mahkum edilen Henri “Papillon” Charierre, cezasını çekeceği Fransız Guyanası’na doğru gemiyle yola çıkar. Yolculuğu boyunca eski bir sahtekar olan Louis Dega ile arkadaş olan Papillon, kaçılması neredeyse imkansız olan hapishanedeki yaşamına başlar. Mahkumların oldukça kötü şartlarda çalıştırıldığı hapishaneden kaçmayı başaran Papillon, bir tüccarın kendisine ihanet etmesi sonrası hapse geri döner ve 2 yıl boyunca hücre cezası çeker. Bunun ardından tekrar kaçmayı planlayan Kelebek, Guajiro Kızılderilileri’nin yaşadığı köye gelir ve burada bir süre yaşadıktan sonra başrahibenin ihbarıyla yakalanır. Tekrar 5 yıl hücre cezası çeken Kelebek, özgürlüğü için son bir başka kaçış planlamaktadır. Nitekim artık bu konuda ustalaşmıştır.

Fransız mahkum Henri Charrière’nin otobiyografisinden uyarlanan film, özgürlüğe uzanan gerçek bir mücadeleyi izleyiciyle buluşturuyor. İsmini, Charrière’nin dövmesi ve lakabından alan film, IMDB Top 250‘de 245. sırada yer almaktadır. Filmlobisi.com iyi seyirler diler.

Tür: 720p, Altyazılı Filmler, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Suç Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: Fransa, ABD

IMDB Puanı: 8,1

Yönetmen: Franklin J. Schaffner

Oyuncular: Steve McQueen, Dustin Hoffman, Victor Jory

Etiketler: , , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?