Modern Zamanlar – Modern Times 1936 izle

2
( HD Kalite ) Bölüm 1 Bölüm 2Yorum yapFILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Modern Zamanlar – Modern Times 1936 izle

Sanayi devrimi ve makineleşme çağına eleştirel bir şekilde yaklaşan filmde, Charlie bir fabrikada çalışmaktadır. İstemdışı olarak otomatiğe bağlayan Charlie, hatalar yapmaya başlar ve patronu onun delirdiğini düşünerek onu akıl hastanesine yollar. Buradan kaçan genç adam, yanlışlıkla komunistlerin arasına karışır ve hapse düşer. Hepsinden kurtulan adam, modern zamanlarda başını bir çok belaya bulaştıracaktır.

1930’lu yıllarda hüküm süren Büyük Ekonomik Buhran sırasında makineleşmenin de etkisi ile bozulan ekonomik ve toplumsal koşulları, artan işsizlik sorununu dile getiren bu film Charlie Chaplin’in ilk kez 1914 yılında yarattığı Küçük serseri (Şarlo) tiplemesine dayanan son filmdir. Her ne kadar filmde bazı ses ve müzik efektleri kullanılmış da olsa bu sessiz bir filmdir ve Chaplin’in çevirdiği son sessiz filmdir. Chaplin bu ‘sessiz’ filmi çevirdiği tarihte sinemada ses yaklaşık 10 yıldan beri kullanılmaktaydı. Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Asri_Zamanlar

1936 yapımı komedi türündeki Modern Zamanlar – Modern Times filmini HD kalitede sitemizden izleyebilirsiniz. Filmlobisi.com yorumlarınızı bekliyor.

Tür: 720p, Altyazılı Filmler, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Komedi Filmleri

Yapım: ABD

IMDB Puanı: 8,6

Yönetmen: Charles Chaplin

Oyuncular: Charles Chaplin, Paulette Goddard, Henry Bergman

Etiketler: , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?