Mononoke-hime – Prenses Mononoke HD izle

2FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Mononoke-hime – Prenses Mononoke HD izle

Miyazaki’nin en önemli filmlerinden biri olan Prenses Mononoke, doğa ile sanayi toplumu arasındaki mücadeleyi çeşitli iyi kötü tanımlamalarıyla izleyiciye sunuyor. Köyünü kötücül bir şeytani domuzdan korumaya çalışan genç savaşçı Ashitaka, ölümcül bir şekilde zehirlenir. Köyün yaşlı meclisi, gencin tedavi için yollara düşmesi kararını verirken, Ashitaka, kız kardeşini geride bırakarak köyden ayrılacak ve kendisini büyük bir savaşın ortasında bulacaktır. Maden işletmeleriyle gelişen bir kasabanın lideri olan Lady Eboshi, hemen yanındaki dağ hayvanlarına savaş açmak üzeredir. Kurtlarla yaşayan Prenses Mononoke ise Eboshi’yi durdurmak istemekteyken, Ashitaka gittikçe güçlenmeye başlayacaktır.

İnsan ve doğa arasındaki dengenin alegorik biçimde sunulduğu Mononoke-hime 1997 filmi, IMDB Top 250’de 68. sırada yer almaktadır. En iyi Japon Animasyon filmlerinden biri olan film, usta yönetmen Hayao Miyazaki‘nin elinden çıkmış ve toplamda 13 ödül kazanmıştır. Filmlobisi.com animasyon hayranlarına iyi seyirler diler.

Tür: 1080p, 720p, Aksiyon Filmleri, Altyazılı Filmler, Animasyonlar, Fantastik Filmler, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: Japonya

IMDB Puanı: 8,4

Yönetmen: Hayao Miyazaki

Oyuncular: Yôji Matsuda, Yuriko Ishida, Yûko Tanaka

Etiketler: , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?