Neruda 2016 Filmi izle

0
( HD Kalite ) OK HD Openload HD ES HD FragmanYorum yapFILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Neruda 2016 Filmi izle

Biyografi filmlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. 1940’lı yıllarda Komünist partiye girdiği için kendi ülkesinde kaçak konumuna sokulan Şili’li şair Pablo Neruda’nun hikayesini anlatan filmde, dikkatli bir müfettişin Neruda’yı arayışını izleyeceğiz.

89. Akademi ödüllerinde Şili’nin adayı olan film 9 ödül ve Metascore eleştirmenlerinden 82 puan almıştır.

Neruda’nın geride bıraktığı notlardan:

“Adımı 14 yaşımdayken, daha Santiago’ya gitmeden değiştirdim. Babam yüzünden. Mükemmel bir insandı, gelgelelim, genellikle şairlere, özellikle bana karşı idi. Hatta işi kitaplarımı ve not defterlerimi yakmaya kadar götürdü. Onun görüşüne göre, mühendis, doktor, mimar olmalıydım, çünkü diyordu, insanların bu gibi kimselere ihtiyacı var. Oğullarının toplum içinde sivrilmesini görmek isteyen, orta sınıfın köylülükten gelme bütün insanları gibiydi. Yine babamın görüşüne göre, toplumda yükselmeyi başarmanın tek yolu üniversiteydi, serbest mesleklerdi.

Vaktiyle, aynı zamanda bir gazete yazarı olan büyük bir Çek şairi vardı: Erwin kisch. Bu zat, bu soruyu sorarak yıllarca iflahımı kesti. Madrid’de, Mexico’da, Prag’da hep karşıma çıktı. ve Prag’ta bana şöyle dedi: “Bana şu hikayenin sonunu söyle. Bak şimdi artık ihtiyarladım. Nice zamandır seni pek sıktım.” Gerçek şu ki, bu hikayede gerçek diye bir şey yok. Babamın gerçeği fark etmesinden en çok korktuğum günlerde -çünkü böyle bir şey felaket olurdu- bir dergiyi karıştırdım ve orada Jan Neruda imzalı bir hikaye gördüm. Tam o sıralarda bir şiirimle bir yarışmaya katılmak durumundaydım. o zaman Neruda soyadını seçtim ve ad olarak da Pablo adını aldım. Bu adın bir kaç ay sonra geçip gideceğini sanıyordum…”

FilmLobisi.net iyi seyirler diler.

Tür: 720p, Biyografik Filmler, Dram Filmleri, Suç Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: Şili, Arjantin, İspanya

IMDB Puanı: 7,0

Yönetmen: Pablo Larraín

Oyuncular: Gael García Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Morán

Etiketler: , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?