Rüzgarlı Vadi – Nausicaä of the Valley of the Wind 1984 izle

3Alternatif


FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
Rüzgarlı Vadi – Nausicaä of the Valley of the Wind 1984 izle

Uzak gelecekte, insanoğlu dünyayı ve kendi türünü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. “7 günün Ateşi”nin ardından gruplar halinde yaşayan az sayıda insan hayatta kalmıştır.

Hayatta kalanların oluşturduğu 2 büyük gruptan biri, Rüzgarlı Vadi’de yaşayan Savaşçı Prenses Nausicaa, birbirlerini yok etmeye çalışan iki halk arasında barışı ve doğanın devamlılığını sağlamaya çalışacaktır.

IMDB en iyi 250 film listesinde 200. sırada yer alan Kaze no tani no Naushika – Rüzgarlı Vadi filmini 720p kalitede Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Film ayrıca Hayao Miyazaki’nin ilk uzun metrajlı animasyon filmi niteliğini taşıyor.

Yapım Süreci:

Rüzgarlı Vadi, ilk olarak Hayao Miyazaki tarafından Animage dergisinde haftalık manga olarak yayınlanmaktaydı. Tokuma Shoten firması manganın filme aktarılması teklifini ilk sunduğunda Miyazaki kabul etmemişti, ancak daha sonra filmin kendisi tarafından yönetilmesi şartıyla teklifi kabul etti . Film için animasyon sanatçıları kiralandı, sanatçılara kare başı ödeme yapılıyordu. Bu animasyonculardan biri, yıllar sonra Neon Genesis Evangelion filmi ile anime dünyasına büyük etki yapacak olan Hideaki Anno’dur. Anno filmde savaş tanrısının hücumu sahnesini çizmiştir ve bu sahne film yapımcılarından Toshio Suzuki tarafından filmin en üst noktası olarak tanımlanmıştır.

Tür: 720p, Aksiyon Filmleri, Animasyonlar, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Macera Filmleri, Manşet

Yapım: Japonya

IMDB Puanı: 8,2

Yönetmen: Hayao Miyazaki

Oyuncular: Sumi Shimamoto, Mahito Tsujimura, Hisako Kyôda

Etiketler: , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?