Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge 2016 Türkçe Dublaj izle

3
( HD Kalite ) Mail HD Openload HD Netu TV FragmanYorum yapFILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge 2016 Türkçe Dublaj izle

Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge filminin konusu: Vicdani retçi asker Desmond Doss’un gerçek hayat hikayesi. İkinci Dünya Savaşı devam ederken, ABD-Japonya arasındaki cephelerden birine Okinawa’ya sağlıkçı olarak gönderilen Doss, tüm görüşlerine sadık kalarak tek bir kurşun bile sıkmadan 75 askeri kurtarmayı başaracaktır. Vicdanî ret konusuna yönelen başarılı filmlerden biri olan Savaş Vadisi’nin kahramanı Doss, bu yaptıklarıyla hem tarihe geçecek hem de onur madalyası kazanacaktır.

IMDB en iyi filmler listesinde 91. sırada yer alan Savaş Vadisi filminin yönetmen koltuğunda Mel Gibson, oyuncu kadrosunda ise Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Hugo Weaving ve Teresa Palmer gibi isimler yer alıyor. Film vicdanî ret temalı olup, bireyin politik, ahlaki veya dinsel görüşleri ile inançları nedeniyle zorunlu askerliği reddetmesini konu alıyor. Vicdani retçiler genellikle kendilerini antimilitarist ya da pasifist olarak tanımlamaktadırlar. Bu düşünce grubu özellikle 2. Dünya Savaşında kendisini göstermiştir.

Tür: 2016 Filmleri, 720p, Dram Filmleri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Manşet, Savaş Filmleri, Tarihi Filmler, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: Avustralya, ABD

IMDB Puanı: 8,5

Yönetmen: Mel Gibson

Oyuncular: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey

Etiketler: , , , , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?