The Lord of the Rings – The Fellowship of the Ring 2001 izle

5


Tüm zamanların en iyi fantastik kurgu serisi olan kabul edilen Yüzüklerin Efendisi 1: Yüzük Kardeşliği – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) filmini HD kalitede Türkçe Altyazılı olarak izleyebilirsiniz.
Extended (uzun) versiyonun Türkçe Altyazılı halidir.


FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
The Lord of the Rings – The Fellowship of the Ring 2001 izle

Yüzyıllardır kayıp olan kadim yüzük, genç hobbit Bilbo Baggins tarafından bulunur. Aradan yıllar geçtikten sonra uzaklara gitmeyi amaçlayan yaşlı Bilbo, yüzüğü genç ve en sevdiği yeğeni Frodo’ya bırakır. Kendisine emanet edilen yüzüğün aslında ne olduğundan haberi bile olmayan genç Frodo, bir gün büyük bir maia olan büyücü Gandalf tarafından ziyaret edilir.

Gandalf’a göre yüzük ve sahibi tehlikededir ve yaşadıkları yer olan Shire’den uzaklaşmaları gerekmektedir. Gandalf’ın yardımıyla Frodo, yardımcısı Sam ve işe sonradan karışan iki akrabasıyla birlikte, Elf diyarına tehlikeli bir yolculuğa çıkacak ve burada yüzüğün Hüküm Dağı’nda yok edilmesi kararının alınmasının ardından Yüzük Kardeşliği ile birlikte büyük bir maceraya atılacaktır.

Kötülük gitgide güçlenirken insanlar, cüceler ve elflerin yaşadığı Orta Dünya’nın kaderi Yüzük Kardeşliğinin elindedir.

Fantastik Kurgu’nun babası olarak bilinen J.R.R. Tolkien’in aynı adlı 3 serilik romanından beyazperdeye uyarlanan bu film büyük maceranın ilk filmi. Peter Jackson’un yönettiği film 4 dalda Oscar kazanırken, IMDB Top 250’de 11. sıraya yerleşmiştir.

Tüm zamanların en iyi fantastik film serisi olan kabul edilen Yüzüklerin Efendisi 1: Yüzük Kardeşliği – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) filmini HD kalitede Türkçe Altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Filmlobisi.com yorumlarınızı bekliyor.

Tür: 720p, Altyazılı Filmler, Fantastik Filmler, Film Serileri, IMDB +7, IMDB +8, IMDB Top 250, Macera Filmleri

Yapım: ABD, Yeni Zelanda

IMDB Puanı: 8,8

Yönetmen: Peter Jackson

Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom, Sean Bean, Cate Blanchett, Christopher Lee, Andy Serkis, Viggo Mortensen, Liv Tyler, John Rhys-Davies

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?
 

“The Lord of the Rings – The Fellowship of the Ring 2001 izle” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. mamut - 3 sene önce demiş ki:

    openlood’da hata var poh gibi .

  2. Fırat - 1 sene önce demiş ki:

    Altyazıda kayma var