Yüzüklerin Efendisi serisi filmlerini HD izle

0
( Yüksek Kalite )

Orta Dünyalılara selam! Bu yazımızda 3 filmden oluşan Yüzüklerin Efendisi serisine yer vereceğiz. Serinin filmleri sitemizde Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak yer almaktadır. İlk başta Hobbit kitabının devamı olarak düşünülen romanda Tolkien önce başarısız olmuş ardından Tek Yüzük hikayesini bulmuştur. J. R. R. Tolkien’in 2. Dünya Savaşı yılları da dahil 1937 – 1949 arasında yazdığı serinin filmlerini filmlobisi.com farkıyla HD kalitede izleyebilirsiniz.

yüzüklerin efendisi gif

1. Film: Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001

Yüzyıllardır kayıp olan kadim yüzük, genç hobbit Bilbo Baggins tarafından bulunur. Aradan yıllar geçtikten sonra uzaklara gitmeyi amaçlayan yaşlı Bilbo, yüzüğü genç ve en sevdiği yeğeni Frodo’ya bırakır. Kendisine emanet edilen yüzüğün aslında ne olduğundan haberi bile olmayan genç Frodo, bir gün büyük bir maia olan büyücü Gandalf tarafından ziyaret edilir.

Gandalf’a göre yüzük ve sahibi tehlikededir ve yaşadıkları yer olan Shire’den uzaklaşmaları gerekmektedir. Gandalf’ın yardımıyla Frodo, yardımcısı Sam ve işe sonradan karışan iki akrabasıyla birlikte, Elf diyarına tehlikeli bir yolculuğa çıkacak ve burada yüzüğün Hüküm Dağı’nda yok edilmesi kararının alınmasının ardından Yüzük Kardeşliği ile birlikte büyük bir maceraya atılacaktır.

Yüzüklerin Efendisi 1 filmini Türkçe Dublaj izlemek için buraya tıklayınız.

Yüzüklerin Efendisi 1 filmini Türkçe Altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

yüzüklerin efendisi iki kule

2. Film: Yüzüklerin Efendisi: İki Kule – The Lord of the Rings: The Two Towers 2002

Yüzüklerin efendisi serisinin ikinci filmi olan İki Kule’de Sauron ve ordusu gitgide büyürken Orta Dünya’nın büyük bir kısmı karanlığın hükmü altına girmektedir. Bir maia ve Gandalf’ın üstü olan Saruman, Sauron’a biat etmeye başlamış ve Frodo ile yüzüğü yakalaması için güçlü ork türü Uruk Hai’lerden oluşan bir ordu kurmuştur.

Bu sırada ilk filmin ardından Yüzük Kardeşliği Boromir’in ölümünün ardından Uruk Hai saldırısıyla dağılmıştır. Sam ve Frodo yüzük ile birlikte Mordor’a doğru yola çıkarken, Merry ve Pippin Uruk Hai’ler tarafından yakalanmış. Aragorn, Legolas ve Gimli ise onların peşine düşmüştür. Saruman güçlü düşmanlarından Rohanlılara saldırıya hazırlanırken, kader kardeşliğin bir kısmını düşmekte olan halka gönderecek ve büyük bir savaş başlayacaktır. Yüzüğün kaderi ise Frodo, Sam ve yeni tanışacakları yol arkadaşları Smeagol’un elindedir.

Yüzüklerin Efendisi 2 filmini Türkçe Dublaj izlemek için buraya tıklayınız.

Yüzüklerin Efendisi 2 filmini Türkçe Altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

yüzüklerin efendisi kralın dönüşü

3. Film: Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: The Return of the King 2003

Yüzüklerin Efendisi serisinin son filmi Kralın Dönüşü’nde: Frodo ve Sam, Gollum ile birlikte Hüküm Dağına yaklaşırken, binbir türlü zorluklarla karşılaşıyorlar. Güçlerinin doruğuna ulaşan Sauron, Orta Dünya halklarına karşı son bir savaşa hazırlanırken en büyük düşmanı Gondor’a doğru harekete geçiyor. Rohan, Gondor’a yardım edip etmemek konusunda kararsız iken Aragorn, Gimli ve Legolas Rohan ordusundan ayrılarak binlerce askerin öldüğü bir vadiye doğru yola çıkıyorlar. Deli kral vekil Gondor’u savunmasız bırakırken komutaya Ak Gandalf geçiyor. Kayıp kral Aragorn ise kendi insanlarını kurtarmak ve Orta Dünya’nın kaderini belirlemek için son mücadelesini veriyor.

Yüzüklerin Efendisi 3 filmini Türkçe Dublaj izlemek için buraya tıklayınız.

Yüzüklerin Efendisi 3 filmini Türkçe Altyazılı izlemek için buraya tıklayınız.

yüzüklerin efendisi roman


FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ Film Nasıldı ?